Atrodo, kad kova dėl didesnių ir galingesnių traktorių aštrėja. Nutekinama vis daugiau nuotraukų, kuriose matomi nauji ir galingesni Case IH Quadtrac ir John Deere RX. Nors daug kalbama apie mažesnius autonominius variklius, vis dar yra labai didelis pasaulinis papildomų arklio galių poreikis.

Prieš porą savaičių Claas pristatė didžiausių visų laikų traktorių asortimentą – dviejų modelių Xerion 12. Claas pasidžiavimas turi 15,6 l Mercedes-Benz variklį, pasiekiantį 653 AG. Kurdama naująjį „Xerion“, „Claas“ apklausė esamus ir potencialius klientus, kokios galios jie nori? Akivaizdu, kad 650 AG pakanka, tačiau atrodo, kad Case IH ir John Deere klientai nori dar daugiau galios.

„Case IH“ ir „John Deere“ nėra paskelbę oficialių pranešimų, tačiau atrodo, kad abu gamintojai ruošiasi įveikti 700 AG ribą. Nutekintos Case IH nuotraukos leidžia daryti prielaidas, kad ant kėbulo matomas 715 skaičius identifikuoja didėjančias arklio galias. Tiesą sakant, kai kurie interneto komentarai rodo, kad naujojo Quadtrac Cursor 16 maksimali galia siekia 780 AG.

Internete taip pat nutekintos naujo John Deere 9RX640 nuotraukos, kuriose matomi didesni vikšrai, rėmas ir variklio dangtis. Kyla klausimas, ar tai naujas 9 serijos traktorius, ar tai yra galimas 10 RX modelis su 18 l varikliu? Nepatikrintais duomenimis, naujas Quadtrac turi būti pristatytas šio mėnesio pabaigoje Ilinojaus Farm Progress show, o Europos rinkai – lapkričio mėnesį Agritechnika parodoje, kurioje taip pat tikimąsi pamatyti ir Claas Xerion.