Nauja Claas Xerion 12 serija – tai didelės galios traktorių segmentas iki 650 AG. Nauji, patobulinti ir išskirtiniai modeliai sukurti remiantis daugiau nei 25 metų patirtimi traktorių gamybos srityje.

Kaip ir visi Claas traktoriai, naujieji Xerion turi naujausios kartos Cmatic CVT bepakopę transmisiją. Vikšrinis Terra Trac modelis pasiekia didžiausią 40 km/val. greitį, esant 1400 aps./min. Pagrindinės traktoriaus funkcijos valdomos ir stebimos porankyje įrengta daugiafunkcine valdymo svirtimi CMotion ir jutikliniu terminalu. Naudojantis naujuoju Cemis 1200 terminalu, galima aktyvuoti GPS Pilot vairavimo sistemą ir tvarkyti užsakymų valdymą internetu.

Svarbu paminėti, kad variklio alyvos keitimas naujuosiuose Xerion planuojamas tik kas 1000 darbo valandų. Gamintojas akcentuoja ir itin pajėgią hidraulinę sistemą. Iki 3 hidraulinių siurblių ir 8 valdymo blokų tiekia iki 537 l/min srautą.

Patogumas kabinoje – tai dar vienas gamintojų prioritetas. Kabina priekyje buvo pailginta 27 cm, tad operatoriams atsirado daugiau vietos kojoms, daugiau įrengta daiktadėžių, o sėdynę galima pasukti 40 laipsnių kampu į dešinę. Gamintojo teigiamu, papildomo išmetamųjų deginių apdorojimo ir išmetimo sistemos integravimas į dešinę važiuoklės pusę po kabina užtikrina gerą operatoriaus matomumą.

Be visų paminėtų privalumų, svarbūs ir tokie aspektai kaip mažos degalų sąnaudos, nedidelės eksploatavimo sąnaudos, komfortas dėl naujos, didelės kabinos, slėgis į dirvą.

Šios galios traktorių segmente Xerion rinkos dalis  Lietuvoje sudaro apie 50%. Vidutiniškai parduodama apie 5 vnt. mašinų per metus. Iš viso šalies ūkiuose dirba apie 100 Xerion.