Maždaug du tūkstančiai Latvijos ūkininkų, pirmadienį protestavę 16-oje šalies savivaldybių, reikalavo uždrausti grūdų ir kitų maisto produktų importą iš Rusijos.

Ūkininkai reikalauja atkreipti dėmesį į šiuos sektoriui svarbius klausimus:
✅ Nedelsiant uždrausti maisto produktų importą iš Rusijos ir Baltarusijos be pereinamojo laikotarpio;
✅ Atkurti 5% lengvatini PVM tarifą Latvijoje užaugintiems vaisiams ir uogoms;
✅ Sektoriaus konkurencingumo skatinimas; biurokratijos mažinimas žemės ūkio sektoriuje;
✅ Platesnis požiūris į draudimo ir apyvartinio kapitalo programas;
✅ Žemės naudojimo apribojimų atsisakymas nacionaliniu lygiu.

„Į mūsų bendrąją Europos Sąjungos rinką leidžiama importuoti krauju apšlakstytus rusiškus grūdus ir gabenti juos per Europos uostus bei terminalus“, – mitinge Jelgavoje kalbėjo protesto akcijos organizatorius Juris Lazdinis.

„Viena ranka mes padedame ukrainiečiams, bet kita ranka leidžiame šaliai agresorei vogti grūdus Ukrainoje ir pardavinėti juos Europoje už didžiulį pelną. Reikalaujame atkirsti Rusiją nuo tokių būdų finansuoti savo karo veiksmus“, – sakė jis.

Latvija yra pagrindinė Rusijos žemės ūkio ir maisto produktų, įskaitant grūdus ir aliejinių augalų sėklas, importuotoja.

„Dirbame su šiais klausimais (… ) Pats esu ūkininkas, juos suprantu“, – Latvijos televizijai LTV sakė žemės ūkio ministras Armandas Krauzė. Tačiau jis nenustatė jokių reformų terminų.

Protestuotojai reikalavo matomų rezultatų ir planuoja žygiuoti į Rygą, jei į jų reikalavimus nebus atsižvelgta iki vasario 12 dienos.