2024 m. sezonui pristatome naują Väderstad skutiklių TopDown ir Opus kartą. Bus atnaujinta konstrukcija ir pristatyta jiems pritaikyta planšete iPad valdoma Väderstad E-Control sistema, taip pat galimybė panaudoti žemėlapius žemės dirbimui per ISOBUS užduočių valdymą.

Nuo 2024 metų modelių universaliems skutikliams TopDown 400-700 ir noraginiams skutikliams Opus 400-700 galima instaliuoti elektroninį valdymo įtaisą, jutiklius ir atnaujintą elektroniką. Tai atveria galimybę visiškai valdyti skutiklį per iPad, naudojant sistemą Väderstad E-Control, ir per traktoriaus ISOBUS terminalą.

– Matėme ūkininkų poreikį dar labiau optimizuoti žemės dirbimo procesus. Turint galimybę pritaikyti mašinos nustatymus prie lauko sąlygų, įmanoma optimizuoti agronomiją ir darbo rezultatus. Sistemos E-Service įdiegimas skutikliams TopDown ir Opus yra svarbiausias žingsnis šia kryptimi, – sako Wolfram Hastolz, Väderstad žemės dirbimo produktų valdymo direktorius.

Skutikliuose TopDown ir Opus įdiegus E-Service, sistema gali naudoti lauko žemėlapius, kad pagal juos technikos nustatymai būtų valdomi automatiškai, nestabdant važiavimo. Su šia įranga ūkininkas prieš išvažiuodamas į lauką gali užprogramuoti, kaip atskiri darbiniai elementai: lėkštės, noragai, lyginimo agregatai ir tankinimo volas, turėtų veikti konkrečiose lauko vietose, atsižvelgiant į, pvz., dirvožemio tipą ar lauko charakteristikas. Traktoriuje normų žemėlapis įvedamas į traktoriaus ISOBUS terminalą, kuris vėliau prisijungia prie Väderstad E-Control sistemos, kad perimtų mašinos valdymą.

– Po kintamos sėklų ir trąšų normos įdiegimo sekantis žingsnis yra panašaus principo pritaikymas ir žemės dirbimui. Šiuo atveju taupymo galimybės pasireikš pagal taisyklę: „ne daugiau, nei reikia ir kiek įmanoma mažiau “. Vienas privalumų būtų dyzelino taupymas ir sveikesnis dirvožemis, kiti – galimybė padidinti darbo greitį ir sumažinti dėvėjimąsi. Be to, tai atveria kelią į autonominio ūkininkavimo ateitį, – sako Wolfram Hastolz.

Naudodamas iPad planšete valdomą sistemą Väderstad E-Control, operatorius galės visiškai valdyti šiuos skutiklius iš traktoriaus kabinos. Vienu mygtuko paspaudimu vairuotojas gali važiuojant nustatyti atskirą lėkščių, noragų, lyginimo lėkščių ar tankinimo volo darbinį gylį arba intensyvumą. Siekiant palengvinti lauko darbus, galima naudoti keturis iš anksto užprogramuotus mygtukus, kuriuose išsaugotos skirtingos konfigūracijos.

– Ši valdymo sistema sukurta taip, kad padėtų vairuotojui optimizuoti žemės dirbimą ir tuo pat metu praplėstų naudotojo patirtį. Naudodamas iš anksto užprogramuotus mygtukus, ūkininkas gali išsaugoti savo dažniausiai naudojamas skutiklio konfigūracijas, pvz., naudoti iš anksto užprogramuotą mygtuką 1 standartiniam lauko įdirbimui, užprogramuotą mygtuką 2 technologinėms vėžėms, užprogramuotą mygtuką 3 sunkiai įdirbamoms vietoms ir pan. Pasikeitus vienai darbo zonai, kitos automatiškai kompensuos pokytį, išlaikant jų atskirai pasirinktą darbinį gylį, – paaiškina Wolfram Hastolz.

Turint omeny, kad lauko darbų tempas gali būti įtemptas, kartais gali atsirasti ir netikėtų aplinkybių. Kaip atsarginis variantas, TopDown ir Opus turi galimybę perjungti į rankinį reguliavimą ir tradicinį valdymą, jei, pavyzdžiui, netikėtai reikia pakeisti traktorių.

Väderstad TopDown 400-700 ir Opus 400-700 su instaliuota E-Service sistema galima užsisakyti nuo 2023 spalio mėn. Ši technika bus pristatyta tarptautinėje parodoje Agritechnica 2023 m. lapkritį, o serijinė gamyba prasidės 2024 m. pradžioje.